środa, 9 grudnia 2009

Najlepsze promocje?

Z grupką znajomych idziecie na pizzę. Do wyboru dwie pizzerie. Jedna jakaś taka biedna, żadnej promocji, wszystkie ceny standardowe... Za to w drugiej - bajeczne oferty i promocje! A mianowicie: druga pizza za darmo! Gdzie idziecie?

Odpowiedź nie jest taka oczywista, jakby mogło się wydawać.

Dla przykładu przeanalizuję oferty dwóch krakowskich pizzerii sieciowych: Telepizzy oraz Pizzerii Banolli. Chcemy zakupić dwie duże (ale porównywalne wielkością) pizze. Swe pierwsze kroki kieruję do Telepizzy. To tam dwie pizze dostanę w cenie jednej. Biorę dwie Capriciosy XXL (średnica nieco ponad 40 cm). Płacę oczywiście tak, jak za jedną: 46,90. Zaoszczędziłem: 46,90! :-)

Teraz dla testów przejdę się do Banolli. Tu nie korzystam z żadnej promocji: za dwie podobne pizze płacę 52,40 groszy. Czy to nie dziwne? Mimo że zapłaciłem pełną cenę za dwie pizze, efekt jest podobny. To tylko 5,50 zł więcej niż w Telepizzy. Hmm... okazuje się więc, że wcale nie zaoszczędziłem 46,90 zł, ale raczej 5,50.Co ciekawe, Banolli też oferuje jakąś promocję. Co prawda brzmi marnie. Nie dostaniemy tu drugiej pizzy całkiem za darmo. Będziemy musieli za drugą pizzę zapłacić 40% jej wartości. Rachunek za te same pizze wyniesie więc 36,68 zł. To mniej o 10,22 zł niż w super promocji Telepizzy.I jak? Warto korzystać z genialnych promocji?

Zrzuty ekranu pochodzą ze stron internetowych ww. firm. Stan na dzień 9.12.2009.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz