poniedziałek, 12 września 2011

Darmowy mobilny Internet

Zewsząd jesteśmy atakowani kolejnymi ofertami taniego dostępu do Internetu za pomocą sieci komórkowej. Internet tego typu ma mnóstwo zalet - przede wszystkim można z niego korzystać w różnych miejscach, niezależnie od kablowej infrastruktury, także w podróży. Oprócz tego jest coraz tańszy. Czy może być jednak zupełnie darmowy?

Okazuje się, że tak! Firma Aero 2 w ramach zobowiązań przetargowych udostępnia zainteresowanym osobom usługę mobilnego Internetu za darmo. Co zrozumiałe, usługa ta nie jest szeroko reklamowana, ale bez przeszkód można z niej skorzystać. 

Darmowy Internet oferowany jest w technologii 3G na częstotliwości 900 Mhz. Jest to istotne, gdyż na rynku wciąż nie ma zbyt wielu urządzeń obsługujących to pasmo. Przed zamówieniem usługi należy więc sprawdzić czy posiadamy telefon/modem obsługujący tę technologię. Jeśli nie - będziemy musieli nabyć odpowiednie urządzenie.

W darmowej wersji usługi zastosowano ograniczenie prędkości (odbieranie do 256 kb/s, wysyłanie do 128 kb/s). Połączenie z Internetem może trwać maksymalnie 60 minut, po czym jest rozłączane. Oczywiście natychmiast można nawiązać nowe połączenie.

Kolejną istotną sprawą jest zasięg, a ten nie obejmuje całego obszaru Polski. Orientacyjne mapy zasięgu znajdują się na stronie operatora (planowany zasięg na koniec 2011 roku).

Aby skorzystać z oferty, należy mieć specjalną kartę SIM. Można ją zamówić przez Internet i otrzymać pocztą, odebrać w warszawskiej siedzibie operatora lub u dystrybutora. Warunkiem otrzymania karty jest wpłacenie zwrotnego depozytu w wysokości 20 złotych, a w przypadku zamówienia drogą pocztową także opłaty za wysyłkę w wysokości 7 zł. 

Wszelkie szczegóły dotyczące procedury zamówienia, a także regulamin świadczenia usług znajdują się na stronie internetowej http://www.aero2.pl/www/bdi.html

A może ktoś z was już korzysta z bezpłatnego dostępu do Internetu?

1 komentarz: