niedziela, 16 września 2018

Forum słucha, forum radzi... (2)

Ostatnio po raz kolejny przeglądałem forum o oszczędzaniu i wybrałem kilka wątków, które mnie osobiście zaciekawiły. To tematy ostatnio na czasie, ale podejrzewam, że w ciągu najbliższych miesięcy wciąż pozostaną aktualne.

Zero waste - jak żyć będąc jak najmniejszym obciążeniem dla środowiska? Jak nie produkować nadmiernej ilości śmieci? Tutaj znajdziesz zarówno porady jak dokonać rewolucji, a także jak podejść do tego metodą drobnych kroków.

Czy nie jesteśmy niewolnikami marketingu i marek? Chwila refleksji nad swoimi zwyczajami zakupowymi i prawdziwymi powodami zakupu takich a nie innych produktów - w towarzystwie wypowiedzi z tego wątku.

Czy jest możliwe pomóc bliskiej osobie, która ma problemy z nadmiernymi wydatkami, kredytami i długami? Jak to zrobić? Propozycje odpowiedzi można znaleźć tutaj.

A jeśli mamy już dosyć oszczędzania, to może warto pomyśleć o dorobieniu do pensji? Mnóstwo propozycji znajduje się tu.

Jesień zbliża się, a wraz z nią choroby i przeziębienia? Jak się leczyć skutecznie i tanio? Dobre i sprawdzone sposoby znajdą się tutaj. Przy okazji, na podobny temat pisałem wieki temu w notce Niech cię głowa nie boli.

Pochwalcie się ciekawymi wątkami znalezionymi w internecie. A może znacie jakieś ciekawe grupy o oszczędzaniu i unikaniu oszustw na Facebooku?5 komentarzy:

 1. W dzisiejszych czasach dorobienie do pensji nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Z jednej strony bo brakuje fachowców, a z drugiej strony mamy do wykorzystania internet który jestem szerokim polem do popisu kątem dodatkowego zarobku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Is it possible to help a loved one who has problems with excessive expenses, loans and debts accumulated over a long period.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno czytałem właśnie tę rozmowę o Zero waste i przyznam, że staram się wprowadzać tę metodę w życie. Niektóre sposoby bardzo mi się podobają, niektóre mniej. Jestem skłonny brać na zakupy własną, materiałową torbę (dla oszczędności), ale mrożenie obierków i ponowne ich przetwarzanie to już nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie wypróbuję taki styl życia u siebie

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo wyczerpujące informacje dzieki wielkie :)

  OdpowiedzUsuń